Logo
Loading

Wnętrza mieszkania - Łódź

Interiors

Autorzy: Bartłomiej Skowronek, Mateusz Mazurowski

Inwestor : prywatny

Lokalizacja : Łódź

Kategoria: Wnętrza

Powierzchnia: 120.0 m²

Rok: 2019

Projekt wnętrz mieszkania w zabytkowej modernistycznej kamienicy z lat 30-tych w centrum Łodzi. Kaminica wpisana została do Rejestru Zabytków ze względu na swój unikalny w skali miasta charakter. Modernizm wzbogacony został w elementy marynistyczne, pojawiające się nie tylko w elewacji budynku i formie balkonów, ale także w elementach wyposażenia wnętrz. Okrągły plafon w suficie kuchni czy zaokrąglone glify okienne i parapety korespondują z zewnętrzem ale i nadają wnętrzu unikalnego charakteru.

Głównym celem projektu było stworzenie nowoczesnego, przyjaznego wnętrza przy jednoczesnym wyeksponowaniu zachowanych wartościowych elementów wykończenia z epoki, w której powstały. Meble, dębowy parkiet i płytki 'gorseciki' na podłodze uzupełnione zostały przez nowoczesne, ale stonowane zabudowy meblowe i współczesny design.

jasny stylowy salon modernistycznej zabytkowej kamienicy
jasna przestronna sypialnia w zabytkowej modernistycznej kamienicy

Projekt został skonsultowany i powstał w porozumieniu z Łódzkim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków. W mieszkaniu zachowano jak najwięcej oryginalnych elementów, łącznie z odświeżonymi kontaktami, włącznikami i dzwonkami do przywoływania służby. Ingerencje w ściany ograniczono do niezbędnego minimum.

Galeria