Logo
Loading

Villa 400m2 - Majorka (ES)

Architecture

Autorzy: Mateusz Graczyk, Bartłomiej Skowronek

Inwestor : prywatny

Lokalizacja : Majorka (ES)

Kategoria: Dom jednorodzinny

Powierzchnia: 403 m²

Rok: 2022

Projekt jednorodzinnej villi na Majorce, dla naszego Inwestora - dewelopera technologii blockchain, który postanowił spełnić swoje marzenie i zmienić na stałe otoczenie, przenosząc się wraz z rodziną na słoneczną, hiszpańską wyspę. Na pięknej działce na wzgórzu, z widokiem na Morze Śródziemne, zaprojektowaliśmy dla niego dom o powierzchni 400m2.

Projektujemy nie tylko w Polsce. Wszelkie formalności załatwiamy z pomocą zaprzyjaźnionych projektantów z hiszpańskiego biura architektonicznego, posiadających miejscowe uprawnienia.

Biała, minimalistyczna bryła domu składa się z dwóch, umieszczonych na sobie prostopadłościanów, obróconych względem siebie o 90 stopni. Na parterze znajduje się rozległa strefa wejściowa z reprezentacyjną, ażurową klatką schodową - ukazująca, od razu po wejściu do domu, zapierające dech w piersiach widoki za oknami. Po prawo od wejścia widoczna jest strefa dzienna z aneksem kuchennym, jadalnią i zagłębionym salonem, ograniczonym ścianą z dwustronnym kominkiem i ekranem kinowym. Dalej, za ścianą, znajduje się przestrzeń do pracy - domowe biuro. Z lewej strony, za dwustanowiskowym garażem, przewidziano domową siłownię. Każde ze wspomnianych pomieszczeń otwiera się na zjawiskowy widok na morze, dzięki wielkopowierzchniowym, przesuwnym oknom Sky-Frame na supercienkich profilach.

biała minimalistyczna bryła villa majorka
neomodernistyczna villa na majorce w hiszpanii

Na piętrze zaprojektowano strefę nocną z trzema sypialniami, z których każda posiada własną garderobę i łazienkę. Główna sypialnia - typu master, ulokowana jest w nadwieszonej części budynku. Otwiera się na zewnętrzne widoki zarówno z części sypialnej, jak i łazienkowej - umożliwiając relaksowanie się i podziwianie Morza Śródziemnego leżąc w wolnostojącej wannie.

Blisko 8-metrowe nadwieszenie budynku nad utwardzoną częścią ogrodu tworzy zacienioną, wielofunkcyjną przestrzeń, będącą jakby przedłużeniem wnętrza, dającą możliwość przeniesienia imprez dla grona znajomych na zewnątrz. Obok znajduje się także basen typu “infinity pool”, z niewidoczną krawędzią od strony morza.

Galeria