Logo
Loading

Dom jednorodzinny - Kolumna (Łask)

Architecture

Autorzy kubatury: Mateusz Graczyk, Bartłomiej Skowronek

Autorzy projektu wnętrz: Bartłomiej Skowronek, Paulina Płuciennik, Mateusz Graczyk

Inwestor : prywatny

Lokalizacja : Kolumna (Łask)

Kategoria: Dom jednorodzinny

Powierzchnia: 300 m²

Rok: 2022

Projekt domu jednorodzinnego pod Łodzią, w atrakcyjnej lokalizacji, na działce w Kolumnie - leśnej dzielnicy Łasku.

Projekt wykonaliśmy dla inwestora o sprecyzowanym guście. Bryła domu składa się z dwóch części. Pierwszą stanowi betonowy prostopadłościan od ulicy, ocieplony naturalnym drewnem w strefie wejściowej. Drugą zaś archetypiczna bryła z dwuspadowym dachem. Jej elewacja zaprojektowana została z podłużnej cegły betonowej. Dach, bez okapów, z systemem rynien ukrytych, będzie dachem solarnym - z zastosowaniem technologii SunRoof. Zapewni zasilanie domu w energię elektryczną, a także prąd do ładowania samochodu elektrycznego. Od strony ogrodu dom posiada rozległe przeszklenia, łączące wizualnie strefę dzienną oraz spa, pozwalające w ciepłe dni otworzyć się na zewnętrze. Wtedy taras stanowi niejako poszerzenie salonu. W sąsiedztwie tarasu znajduje się przykrywany basen, a dalej - w głębi działki - miejsce na ognisko.

Konstrukcja betonowej części domu - zrówno ściany jak i stropy - zaprojektowana została z prefabrykatów. Ściany, zespolone z dwóch płyt typu filigran, stanowiących warstwę wykończeniową, traktowanych jako szalunek tracony, połączonych ze sobą kratownicami. Stropy, z płyt filigran, z warstwą nadbetonu, wylewanego na budowie. Taka technologia pozwala znacznie przyśpieszyć czas budowy oraz zmniejszyć plac budowy, a montaż elementów możliwy jest niezależnie od warunków atmosferycznych.

dom jednorodzinny w łasku kolumnie
dom jednorodzinny w łasku kolumnie

Powierzchnia domu to 300 m². W parterze znajduje się dwukondygnacyjna strefa dzienna - stanowiący otwartą przestrzeń salon z jadalnią i kuchnią; przylegający do salonu ogród zimowy, sypialnia główna z łazienką, gabinet, wc dla gości oraz strefa spa z sauną, prysznicem i sprzętem do ćwiczeń - z widokiem na ogród. Na piętrze znajdują się dwie dodatkowe sypialnie, jedna z bezpośrednim widokiem z okna na las, druga - z otwierającym się na las, dużym tarasem. .

Galeria